Raporto gabimin

Ju lutemi të përshkruani gabimin, kështu që ne mund të rregullojmë atë!

Captcha
Ndalo

  Fitoni Para 100% e sigurt:

American Gangster

American Gangster

There are two sides to the American dream. Nov. 02, 2007 (USA, UK) 157 Min. R
Vota juaj: 0
7 3 votes

Video trailer

Fotot

Director

Ridley Scott
Director

Aktoret

Russell Crowe isRichie Roberts
Richie Roberts
Josh Brolin isDetective Trupo
Detective Trupo
Ted Levine isLou Toback
Lou Toback
John Hawkes isFreddie Spearman
Freddie Spearman
RZA isMoses Jones
Moses Jones
Yul Vazquez isAlfonso Abruzzo
Alfonso Abruzzo

Përshkrimi

AMERIKAN GANGSTER bazohet në një histori të vërtetë të viteve 70-të. Frenk Lukas është zezaku i parë që organizon një trafikim droge aq të përkryer sa që do ta kishin zili dhe familjet e mëdha të mafies në Nju Jork. Denzel Uashington në rolin e Frenk Lukas dhe Rasëll Krou në rolin e një agjenti të policisë që nuk do t’i ndahet Frenkut deri në fund. Një nga filmat më të mirë të vitit.

Titulli origjinal American Gangster
Vlerësimi IMDb 7.8 334,605 vota
Vlerësimi TMDb 7.4 1185 vota

Filma të ngjashëm