Raporto gabimin

Ju lutemi të përshkruani gabimin, kështu që ne mund të rregullojmë atë!

Captcha
Ndalo

  Fitoni Para 100% e sigurt:

Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

Justice or revenge Mar. 23, 2016 (USA) 151 Min. PG-13
Vota juaj: 0
0 0 votes

Video trailer

Fotot

Director

Zack Snyder
Director

Aktoret

Henry Cavill isClark Kent / Superman
Clark Kent / Superman
Ben Affleck isBruce Wayne / Batman
Bruce Wayne / Batman
Amy Adams isLois Lane
Lois Lane
Jesse Eisenberg isLex Luthor
Lex Luthor
Diane Lane isMartha Kent
Martha Kent
Jeremy Irons isAlfred Pennyworth
Alfred Pennyworth
Holly Hunter isSenator Finch
Senator Finch
Gal Gadot isDiana Prince / Wonder Woman
Diana Prince / Wonder Woman
Scoot McNairy isWallace Keefe
Wallace Keefe

Përshkrimi

Kanë kaluar pothuajse dy vite që kur Supermeni u ndesh me Zodin në një betejë kolosale që shkatërroi qytetin e Metropolisit. Humbja e jetëve dhe dëmet materiale bënë që të ketë shumë të pakënaqur dhe të inatosur, duke përfshirë edhe luftuesin e krimeve milioner, Brus Uejn…

Titulli origjinal Batman v Superman: Dawn of Justice
Vlerësimi IMDb 6.7 448,772 vota
Vlerësimi TMDb 5.6 4924 vota

Filma të ngjashëm