Raporto gabimin

Ju lutemi të përshkruani gabimin, kështu që ne mund të rregullojmë atë!

Captcha
Ndalo

  Fitoni Para 100% e sigurt:

Blood Diamond

Blood Diamond

It Will Cost You Everything. Dec. 07, 2006 (Germany, USA) 143 Min. R
Vota juaj: 0
0 0 votes

Video trailer

Fotot

Director

Edward Zwick
Director

Aktoret

Leonardo DiCaprio isDanny Archer
Danny Archer
Djimon Hounsou isSolomon Vandy
Solomon Vandy
Arnold Vosloo isColonel Coetzee
Colonel Coetzee
Antony Coleman isCordell Brown
Cordell Brown
Benu Mabhena isJassie Vandy
Jassie Vandy
David Harewood isCaptain Poison
Captain Poison
Basil Wallace isBenjamin Kapanay
Benjamin Kapanay

Përshkrimi

Diamantët e përgjakur nxirren nga zona e luftës në Afrikë dhe shiten për të financuar konfliktet.

Titulli origjinal Blood Diamond
Vlerësimi IMDb 8.0 416,694 vota
Vlerësimi TMDb 7.3 1671 vota

Filma të ngjashëm