Raporto gabimin

Ju lutemi të përshkruani gabimin, kështu që ne mund të rregullojmë atë!

Captcha
Ndalo

  Fitoni Para 100% e sigurt:

Chronicle of an Escape

Chronicle of an Escape

An Inside View of Political Detainees Jan. 01, 2006 (Argentina) 103 Min. R
Vota juaj: 0
0 0 votes

Video trailer

Fotot

Director

Aktoret

Rodrigo de la Serna isClaudio Tamburrini
Claudio Tamburrini
Nazareno Casero isGuillermo Fernández
Guillermo Fernández
César Albarracín isGuardia Tucumano 2
Guardia Tucumano 2
Daniel Cúparo isGuardia Metódica 3
Guardia Metódica 3

Përshkrimi

Portieri i një skuadre pak të njohur të futbollit rrëmbehet nga një skuadër qeveritare e Argjentinës dhe dërgohet në qendrën e paraburgimit. Pas muajsh të torturës, ai komploton ikjen e tij me tre burra të tjerë të rinj.

Titulli origjinal Crónica de una fuga
Vlerësimi IMDb 7.3 2,895 vota
Vlerësimi TMDb 6.8 8 vota

Filma të ngjashëm