Raporto gabimin

Ju lutemi të përshkruani gabimin, kështu që ne mund të rregullojmë atë!

Captcha
Ndalo

  Fitoni Para 100% e sigurt:

City of Ember

City of Ember

Escape is the only option Oct. 07, 2008 (USA) 90 Min. PG
Vota juaj: 0
0 0 votes

Video trailer

Fotot

Director

Gil Kenan
Director

Aktoret

Saoirse Ronan isLina Mayfleet
Lina Mayfleet
Harry Treadaway isDoon Harrow
Doon Harrow
Mary Kay Place isMrs. Murdo
Mrs. Murdo
Bill Murray isMayor Cole
Mayor Cole
Toby Jones isBarton Snode
Barton Snode
Tim Robbins isLoris Harrow
Loris Harrow
David Ryall isChief Builder
Chief Builder
B.J. Hogg isMayor'
Mayor'

Përshkrimi

Për breza, njerëzit e Qytetit të Ember-it kanë krijuar një botë mahnitëse me drita vezulluese. Por gjeneratori kryesor i qytetit po fillon të prishte dhe llambat madhështore që ndiçojnë qytetin kanë filluar të fiken.

Titulli origjinal City of Ember
Vlerësimi IMDb 6.5 54,420 vota
Vlerësimi TMDb 6.2 450 vota

Filma të ngjashëm