Raporto gabimin

Ju lutemi të përshkruani gabimin, kështu që ne mund të rregullojmë atë!

Captcha
Ndalo

  Fitoni Para 100% e sigurt:

Kabhi Khushi Kabhie Gham

Kabhi Khushi Kabhie Gham

It's all about loving your parents. Dec. 14, 2001 (India) 210 Min. N/A
Vota juaj: 0
0 0 votes

Video trailer

Fotot

Director

Karan Johar
Director

Aktoret

Shah Rukh Khan isRahul Y. Raichand
Rahul Y. Raichand
Kajol isAnjali Sharma
Anjali Sharma
Amitabh Bachchan isYashvardhan '
Yashvardhan '
Jaya Bachchan isNandini Y. Raichand
Nandini Y. Raichand
Hrithik Roshan isRohan Raichand
Rohan Raichand
Kareena Kapoor isPooja Sharma
Pooja Sharma
Rani Mukerji isNaina (as Rani Mukherji)
Naina (as Rani Mukherji)

Përshkrimi

Nje histori dashurie…Nje film qe nuk duhet humbur. Yashvardhan Raichand jeton një mënyrë jetese shumë të pasur, së bashku me gruan e tij, Nandini, dhe dy djem, dhe Rahul Rohan. Ndërsa Rahul është miratuar, Yashvardhan dhe Nandini trajtojnë atë si të tyren. Kur bijtë e tyre të pjekur, ata fillojnë të shikoni për nuset përshtatshme për Rahul, dhe të vendosin për të marrë atë martuar me një grua e re me emrin Naina

Titulli origjinal Kabhi Khushi Kabhie Gham
Vlerësimi IMDb 7.5 32,266 vota
Vlerësimi TMDb 7.3 67 vota

Filma të ngjashëm