Raporto gabimin

Ju lutemi të përshkruani gabimin, kështu që ne mund të rregullojmë atë!

Captcha
Ndalo

  Fitoni Para 100% e sigurt:

Kingsglaive: Final Fantasy XV

Kingsglaive: Final Fantasy XV

Kingsglaive: Final Fantasy XV Jul. 09, 2016 (Japan, USA) 115 Min. PG-13
Vota juaj: 0
0 0 votes

Video trailer

Fotot

Director

Aktoret

Go Ayano isNyx Ulric (voice)
Nyx Ulric (voice)
Shiori Kutsuna isLunafrena Nox Fleuret (voice)
Lunafrena Nox Fleuret (voice)
Ayumi Fujimura isCrowe Altius (voice)
Crowe Altius (voice)
Keiji Fujiwara isArdyn Izunia (voice)
Ardyn Izunia (voice)
Kôichi Yamadera isDrautos (voice)
Drautos (voice)
Shozo Iizuka isIedolas Aldercapt (voice)
Iedolas Aldercapt (voice)
Tomokazu Seki isLuche Lazarus (voice)
Luche Lazarus (voice)
Yuichi Nakamura isRavus Nox Fleuret (voice)
Ravus Nox Fleuret (voice)
Wataru Takagi isPelna Khara (voice)
Pelna Khara (voice)
Tsutomu Isobe isRegis Lucis Caelum (voice)
Regis Lucis Caelum (voice)

Përshkrimi

Mbreti Regis, i cili mbikëqyr territorin e Lucis, urdhëron trupën ushtarake të tij për të mbrojtur mbretërinë nga planet e mbretërisë së Niflheim për të marrë Kristalin e Shenjtë. Kristal i cili i jep fuqi dhe magji mbretërisë së Lucis.

Titulli origjinal キングスグレイブ ファイナルファンタジーXV
Vlerësimi IMDb 6.9 13,296 vota
Vlerësimi TMDb 6.8 133 vota

Filma të ngjashëm