Raporto gabimin

Ju lutemi të përshkruani gabimin, kështu që ne mund të rregullojmë atë!

Captcha
Ndalo

  Fitoni Para 100% e sigurt:

Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

Bloody lovely. Feb. 04, 2016 (USA, UK) 108 Min. PG-13
Vota juaj: 0
0 0 votes

Video trailer

Fotot

Director

Burr Steers
Director

Aktoret

Lily James isElizabeth Bennet
Elizabeth Bennet
Sam Riley isFitzwilliam Darcy
Fitzwilliam Darcy
Jack Huston isGeorge Wickham
George Wickham
Bella Heathcote isJane Bennet
Jane Bennet
Douglas Booth isCharles Bingley
Charles Bingley
Matt Smith isParson Collins
Parson Collins
Suki Waterhouse isKitty Bennet
Kitty Bennet
Charles Dance isMr. Bennet
Mr. Bennet
Lena Headey isLady Catherine de Bourgh
Lady Catherine de Bourgh
Emma Greenwell isCaroline Bingley
Caroline Bingley

Përshkrimi

Në shekullin e 19, një murtajë misterioze e kthen Anglinë në një zonë lufte. Asnjë nuk është i sigurt teksa të vdekurit kthehen në jetë të terrorizojnë tokën. Fati bën që Elizabeta, një mjeshtre e arteve marciale dhe armëve, të bashkojë forcat me z.Darsi, një burrë të pashëm por arrogant…

Titulli origjinal Pride and Prejudice and Zombies
Vlerësimi IMDb 5.8 31,952 vota
Vlerësimi TMDb 5.3 429 vota

Filma të ngjashëm