Raporto gabimin

Ju lutemi të përshkruani gabimin, kështu që ne mund të rregullojmë atë!

Captcha
Ndalo

  Fitoni Para 100% e sigurt:

Robin Hood

Robin Hood

Rise and rise again, until lambs become lions. May. 12, 2010 (USA, UK) 140 Min. PG-13
Vota juaj: 0
10 1 vote

Video trailer

Fotot

Director

Ridley Scott
Director

Aktoret

Russell Crowe isRobin Longstride
Robin Longstride
Cate Blanchett isMarion Loxley
Marion Loxley
Oscar Isaac isPrince John
Prince John
Léa Seydoux isIsabella of Angoulême
Isabella of Angoulême
Max von Sydow isSir Walter Loxley
Sir Walter Loxley
Danny Huston isKing Richard the Lionheart
King Richard the Lionheart
Mark Addy isFriar Tuck
Friar Tuck
William Hurt isWilliam Marshal
William Marshal
Matthew Macfadyen isSheriff of Nottingham
Sheriff of Nottingham

Përshkrimi

Kjo është historia e një shigjetari në ushtrinë e Richard Zemër Luanit i cili lufton kundër pushtuesve francezë dhe bëhet një hero legjendar i njohur si Robin Hood. Në të njëjtën kohë ai do të përpiqet të vendosë barazi ndërmjet shtresave të ulta dhe të larta në Angli, por mbreti i ri francez John.

Titulli origjinal Robin Hood
Vlerësimi IMDb 6.7 218,712 vota
Vlerësimi TMDb 6.1 1046 vota

Filma të ngjashëm