Raporto gabimin

Ju lutemi të përshkruani gabimin, kështu që ne mund të rregullojmë atë!

Captcha
Ndalo

  Fitoni Para 100% e sigurt:

Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

The mission is a man. Jul. 24, 1998 (USA) 169 Min. R
Vota juaj: 0
0 0 votes

Video trailer

Fotot

Director

Aktoret

Tom Hanks isCaptain John H. Miller
Captain John H. Miller
Tom Sizemore isTechnical Sergeant Michael Horvath
Technical Sergeant Michael Horvath
Dennis Farina isLieutenant Colonel Walter Anderson
Lieutenant Colonel Walter Anderson
Max Martini isCorporal Henderson
Corporal Henderson
Joerg Stadler isSteamboat Willie
Steamboat Willie
Harve Presnell isGeneral George C. Marshall
General George C. Marshall
Matt Damon isPrivate James Francis Ryan
Private James Francis Ryan
Edward Burns isPrivate Richard Reiben
Private Richard Reiben
Barry Pepper isPrivate Daniel Jackson
Private Daniel Jackson
Vin Diesel isPrivate Adrian Caparzo
Private Adrian Caparzo

Përshkrimi

Një histori e bazuar në një ngjarje të vërtetë gjatë Luftës së Dytë Botërore. Një grup i vogël ushtarësh me në krye kapitenin e tyre do të nisen me një mison, të gjejnë dhe të marrin me vete ushtarin Rajan, vëllezërit e të cilit ishin vrarë të gjithë në luftë.

Titulli origjinal Saving Private Ryan
Vlerësimi IMDb 8.6 932,948 vota
Vlerësimi TMDb 7.8 3896 vota

Filma të ngjashëm