Raporto gabimin

Ju lutemi të përshkruani gabimin, kështu që ne mund të rregullojmë atë!

Captcha
Ndalo

  Fitoni Para 100% e sigurt:

Shinobi: Heart Under Blade

Shinobi: Heart Under Blade

Fated to love : Destined To Kill. Sep. 17, 2005 (Japan) 107 Min. R
Vota juaj: 0
0 0 votes

Video trailer

Fotot

Director

Aktoret

Joe Odagiri isKouga Gen-no-suke
Kouga Gen-no-suke
Tak Sakaguchi isYasha-maru
Yasha-maru
Kippei Shiina isYakushiji Tenzen
Yakushiji Tenzen
Takeshi Masu isMuroga Hyouma
Muroga Hyouma
Shun Itô isMinonenki
Minonenki
Mitsuki Koga isChikuma Koshirou
Chikuma Koshirou
Ririi isO-Gen
O-Gen

Përshkrimi

Rreth 100 vjet luftë mes luftëtarëve Shinobi të Manjidani Koga dhe klanit Tsubagakure Iga, zoti Hattori Hanzou dekreton që duhet të vendoset paqja. Të dy klanet jetojnë të fshehur në pyje dhe male. Zoti i Zotave, në 1614, bindet se klanet janë të rrezikshëm për paqen në tokat e tij, dhe këshilltari i tij thur një plan për të shkatërruar luftëtarët më të mirë në një turne. Ndërkohë, i riu Iga Oboro dhe Koga Genesuke bie në dashuri me njëri-tjetrin. Kur gjyshja e Oboro, liderja e klanit Iga dhe babai i Ogenit dhe Genesukes, lideri i klanit Koga, vrasin njeri-tjetrin, Oboro dhe Ganesuke duhet të drejtojnë luftëtarët e tyre drejt përballjes përfundimtare të klaneve Shinobi.

Titulli origjinal Shinobi
Vlerësimi IMDb 7.0 11,037 vota
Vlerësimi TMDb 6.1 40 vota

Filma të ngjashëm