Raporto gabimin

Ju lutemi të përshkruani gabimin, kështu që ne mund të rregullojmë atë!

Captcha
Ndalo

  Fitoni Para 100% e sigurt:

Stalingrad

Stalingrad

The Epic Battle That Turned The Tide Of World War II. Oct. 09, 2013 (Russia) 131 Min. R
Vota juaj: 0
0 0 votes

Video trailer

Fotot

Director

Aktoret

Thomas Kretschmann isKapitan Kan (as Tomas Krechmann)
Kapitan Kan (as Tomas Krechmann)
Oleg Volku isKrasnov
Krasnov
Pyotr Fyodorov isKapitan Gromov
Kapitan Gromov
Sergey Bondarchuk isSergey Astakhov
Sergey Astakhov

Përshkrimi

1942 ushtria sovjetike ka planifikuar një sulm kundër forcave naziste që kanë pushtuar gjysmën e qytetit të Stalingradit në Vollga. Vetëm pak ushtarë arritën të kalonin lumin dhe gjetën strehim në një ndërtesë, ku banonte një vajzë që nuk ia mbathi me ardhjen e gjermanëve’…

Titulli origjinal Сталинград
Vlerësimi IMDb 5.6 12,518 vota
Vlerësimi TMDb 5.6 75 vota

Filma të ngjashëm