Raporto gabimin

Ju lutemi të përshkruani gabimin, kështu që ne mund të rregullojmë atë!

Captcha
Ndalo

  Fitoni Para 100% e sigurt:

The Book Thief

The Book Thief

Courage beyond words. Nov. 08, 2013 (USA, Germany) 131 Min. PG-13
Vota juaj: 0
10 1 vote

Video trailer

Fotot

Director

Aktoret

Roger Allam isNarrator / Death (voice)
Narrator / Death (voice)
Sophie Nélisse isLiesel Meminger
Liesel Meminger
Gotthard Lange isGrave Digger
Grave Digger
Kirsten Block isFrau Heinrich
Frau Heinrich
Geoffrey Rush isHans Hubermann
Hans Hubermann
Emily Watson isRosa Hubermann
Rosa Hubermann
Nico Liersch isRudy Steiner
Rudy Steiner

Përshkrimi

I bazuar në librin e dashur best-seller, Hajdutja e Librave tregon historinë e një vajze të re të jashtëzakonshme të dërguar për të jetuar me një familje adoptuese në Gjermaninë e Luftës II Botërore. E intriguar nga libri i vetëm që ka sjellë me vete, ajo fillon të koleksionojë libra ndërsa i gjen. Me ndihmën e prindërve të saj të rinj dhe një të ftuar sekret poshtë shkallëve, ajo mëson të lexojë dhe krijon një botë magjike që i frymëzon të gjithë.

Titulli origjinal The Book Thief
Vlerësimi IMDb 7.6 104,219 vota
Vlerësimi TMDb 7.3 1051 vota

Filma të ngjashëm