Raporto gabimin

Ju lutemi të përshkruani gabimin, kështu që ne mund të rregullojmë atë!

Captcha
Ndalo

  Fitoni Para 100% e sigurt:

The Dark Knight

The Dark Knight

Why So Serious? Jul. 16, 2008 (USA, UK) 152 Min. PG-13
Vota juaj: 0
0 0 votes

Video trailer

Fotot

Director

Aktoret

Christian Bale isBruce Wayne / Batman
Bruce Wayne / Batman
Michael Caine isAlfred Pennyworth
Alfred Pennyworth
Heath Ledger isThe Joker
The Joker
Aaron Eckhart isHarvey Dent / Two-Face
Harvey Dent / Two-Face
Gary Oldman isLt. James Gordon
Lt. James Gordon
Maggie Gyllenhaal isRachel Dawes
Rachel Dawes
Morgan Freeman isLucius Fox
Lucius Fox
Eric Roberts isSalvatore Maroni
Salvatore Maroni

Përshkrimi

“Kalorësi i Zi” Me ndihmën e togerit Xhim Gordon dhe Avokatit të Qarkut Harvi Dent, Batman-i i vihet pas krimit të organizuar në qytetin Gotham për ta shkatërruar një herë e mirë. Treshja rezulton e suksesshme, por shumë shpejt e gjejnë veten pre të një krimineli gjeni të njohur si Xhokeri, i cili e zhyt Gothamin në anarki dhe e detyron Kalorësin e Zi të kalojë cakun.

Titulli origjinal The Dark Knight
Vlerësimi IMDb 9.0 1,754,213 vota
Vlerësimi TMDb 8.1 9333 vota

Filma të ngjashëm