Raporto gabimin

Ju lutemi të përshkruani gabimin, kështu që ne mund të rregullojmë atë!

Captcha
Ndalo

  Fitoni Para 100% e sigurt:

The Lost Bladesman

The Lost Bladesman

Apr. 28, 2011 (China, Hong Kong) 107 Min. N/A
Vota juaj: 0
0 0 votes

Video trailer

Fotot

Director

Felix Chong
Director

Aktoret

Donnie Yen isGuan Yu
Guan Yu
Jiang Wen isCao Cao
Cao Cao
Betty Sun isQi Lan
Qi Lan
Shao Bing isZhang Liao
Zhang Liao
Andy On isKong Xiu
Kong Xiu
Wang Bo-Chieh isEmperor Xian of Han
Emperor Xian of Han
Dong Yong isXuyou / Xun You
Xuyou / Xun You
Li Zong-Han isGeneral Qin Qi
General Qin Qi

Përshkrimi

Historia e legjendarit Guan Yu i cili luajti një rol të madh në luftën civile që çoi në rrëzimin e dinastisë Han dhe krijimin e Shu Han të 3 mbreterive, duke e bërë Liu Bei perandorin e parë.

Titulli origjinal Guan yun chang
Vlerësimi IMDb 6.0 3,279 vota
Vlerësimi TMDb 6.4 34 vota

Filma të ngjashëm