Raporto gabimin

Ju lutemi të përshkruani gabimin, kështu që ne mund të rregullojmë atë!

Captcha
Ndalo

  Fitoni Para 100% e sigurt:

The Sicilian Clan

The Sicilian Clan

Behind every gun is "The Sicilian Clan!" Dec. 01, 1969 (France) 125 Min. GP
Vota juaj: 0
0 0 votes

Video trailer

Fotot

Director

Aktoret

Jean Gabin isVittorio Manalese
Vittorio Manalese
Alain Delon isRoger Startet
Roger Startet
Lino Ventura isInspecteur Le Goff
Inspecteur Le Goff
Irina Demick isJeanne Manalese
Jeanne Manalese
Elisa Cegani isMaria Manalese
Maria Manalese
Marc Porel isSergio Manalese
Sergio Manalese
Danielle Volle isMonique Sartet
Monique Sartet
Jacques Duby isRaymond Robel
Raymond Robel

Përshkrimi

Një film i vitit 1969 me aktorët e njohur Alain Delon, Jean Gabin dhe Lino Ventura. Një hajdut, i cili arratiset nga burgu, punon me një Sicilian për të bërë një goditje të fundit … një vjedhje e disa diamanteve të çmuar në Venecia.

Titulli origjinal Le Clan des Siciliens
Vlerësimi IMDb 7.4 4,665 vota
Vlerësimi TMDb 6.5 18 vota

Filma të ngjashëm