Raporto gabimin

Ju lutemi të përshkruani gabimin, kështu që ne mund të rregullojmë atë!

Captcha
Ndalo

  Fitoni Para 100% e sigurt:

Troy

Troy

For passion. For honor. For destiny. For victory. For love. May. 13, 2004 (USA, Malta, UK) 163 Min. R
Vota juaj: 0
0 0 votes

Video trailer

Fotot

Director

Aktoret

Brad Pitt isAchilles
Achilles
Eric Bana isHector
Hector
Brian Cox isKing Agamemnon
King Agamemnon
Sean Bean isOdysseus
Odysseus
Rose Byrne isBriseis
Briseis
Saffron Burrows isAndromache
Andromache

Përshkrimi

I bazuar në Iliadën nga Homeri, filmi ndjek sulmin ndaj Trojës nga ana e Greqisë së bashkuar dhe vendos fatet e njerëzve të përfshirë

Titulli origjinal Troy
Vlerësimi IMDb 7.2 396,672 vota
Vlerësimi TMDb 6.8 1907 vota

Filma të ngjashëm