Raporto gabimin

Ju lutemi të përshkruani gabimin, kështu që ne mund të rregullojmë atë!

Captcha
Ndalo

  Fitoni Para 100% e sigurt:

Waar

Waar

Oct. 16, 2013 (Pakistan) N/A
Vota juaj: 0
0 0 votes

Video trailer

Fotot

Director

Aktoret

Ayesha Khan isJaveria Khattak
Javeria Khattak
Hamza Ali Abbasi isEhtesham Khattak
Ehtesham Khattak
Meesha Shafi isEjaz Khan
Ejaz Khan
Ali Azmat isEjaz Khan
Ejaz Khan

Përshkrimi

Ky film është i bazuar në përshkrimin e ngjarjeve të vërteta për luftën kundër terrorizmit në Pakistan duke përfshirë sulmin në një Akademinë e Policisë në Lahore në 2009. Major Mujtaba është një ish-oficer i ushtrisë, i cili doli në pension të parakohshëm nga shërbimi. Tani ish-oficerit do t’i duhet t’i vijë dhe një herë në ndihmë vendit të tij, por s’ka për të qenë e lehtë…

Titulli origjinal Waar
Vlerësimi IMDb 8.4 27,939 vota
Vlerësimi TMDb 5.3 12 vota

Filma të ngjashëm