Raporto gabimin

Ju lutemi të përshkruani gabimin, kështu që ne mund të rregullojmë atë!

Captcha
Ndalo

  Fitoni Para 100% e sigurt:

We Were Soldiers

We Were Soldiers

400 U.S paratroopers. 4000 Vietnamese soldiers. 12 000 miles away from home. 1 man led them into battle. Mar. 01, 2002 (USA, Germany) 138 Min. R
Vota juaj: 0
0 0 votes

Video trailer

Fotot

Director

Aktoret

Mel Gibson isLt. Col. Hal Moore
Lt. Col. Hal Moore
Greg Kinnear isMaj. Bruce '
Maj. Bruce '
Madeleine Stowe isJulie Moore
Julie Moore
Sam Elliott isSgt. Maj. Basil Plumley
Sgt. Maj. Basil Plumley
Chris Klein is2nd Lt. Jack Geoghegan
2nd Lt. Jack Geoghegan
Keri Russell isBarbara Geoghegan
Barbara Geoghegan
Barry Pepper isJoe Galloway
Joe Galloway
Clark Gregg isCapt. Tom Metsker
Capt. Tom Metsker
Marc Blucas is2nd Lt. Henry Herrick
2nd Lt. Henry Herrick
Jsu Garcia isCapt. Tony Nadal
Capt. Tony Nadal

Përshkrimi

Historia e betejës së luftes Amerikane më e madhe në Vietnam , dhe mes dy palev duke luftuar deri në vdekje.

Titulli origjinal We Were Soldiers
Vlerësimi IMDb 7.1 107,019 vota
Vlerësimi TMDb 6.7 407 vota

Filma të ngjashëm