Taboo

Taboo

Jan. 07, 2017
Vota juaj: 0
0 0 votes

Krijuesi

Tom Hardy
Creator

Aktoret

Tom Hardy isJames Delaney
James Delaney
Michael Kelly isDr. Dumbarton
Dr. Dumbarton
Oona Chaplin isZilpha Geary
Zilpha Geary
Jonathan Pryce isStuart Strange
Stuart Strange
Leo Bill isWilton
Wilton
Scroobius Pip isFrench Bill
French Bill
Jason Watkins isSoloman Coop
Soloman Coop

Video trailer

Fotot

Përshkrimi

Adventura e James Keziah Delaney kthehet në Londër nga Afrika në 1814 së bashku me katërmbëdhjetë diamante të vjedhura për të kërkuar hakmarrje pas vdekjes së babait të tij.

Titulli origjinal Taboo
Firt air date Jan. 07, 2017
Last air date Feb. 25, 2017
Sezonat 1
Episodat 8
Status Returning Series

Sezonat dhe Episodat

1 Sezona 1 Jan. 07, 2017

Filma të ngjashëm